تور اسالم به خلخال ژیوار

دوباره همین مسیر را باز می‌گردیم اما اینبار از جنگل. انبوه‌ ترین جنگل‌های ایران در این مسیر واقع شده است. جمعیت قابل توجهی از درخت راش زیبایی این جنگل را دوچندان کرده است. ۲ روز پیاده روی در جنگل‌های انبوه و اقامت در روستاهای ییلاقی یکی از هیجان‌انگیز ترین بخش‌های برنامه است. در طول این دو روز ما دائما ارتفاع کم می‌کنیم و مسیر اغلب سرازیری است. هر روز ۸ ساعت. صبحانه با ژیوار است، ناهارها با همسقران و برای شام سعی می‌کنیم که از مردم محلی کمک بگیریم تا همسفران غذای گرم و محلی بخورند.

 

                                   asalem

 

برنامه احتیاجی به کولی‌کشی ندارد و شما هر شب وسایل مورد نیاز خود را در کنار خود دارید که توسط وانت به محل اقانت برده می‌شود. توجه کنید که ۲ روز اول امکان حمام وجود ندارد شب آخر بعد از اتمام برنامه پیاده‌روی کنار دریا می‌رویم تا همسفران از این محیط زیبای طبیعی نیز استفاده کنند. برپایی آتش و نوشیدن چای ذغالی و همخوانی از برنامه‌های ماست. روز آخر وسایل را جمع کرده، کوله‌ها را بسته و به سمت تهران به راه می‌افتیم.

 

khalkhal                                 

 

 

 

اگر دنبال طبیعت‌گردی ناب هستید، اگر میخواهید به معنای واقعی کلمه جنگل‌نوردی کنید و اگر می‌خواهید تا سال‌های سال خاطره دیدن چشم‌اندازهایی بکر و منحر به فرد در ذهنتان به جای ماند، در سفر اسالم به خلخال با ما همسفر شوید.