تاجیکستان به عنوان بخشی از قلمرو فرهنگی ایران قدیم همواره برای علاقه مندان به فرهنگ ایرانی جذاب بوده است. زبان و فرهنگ و آداب و رسوم مشترک و طبیعت کوهستانی و زیبای تاجیکستان این کشور را برای سفر به یکی از نقاط جذاب تبدیل کرده است. تاجیکستان به دلیل نداشتن بستر مناسب توریستی مانند اقامتگاه و جاده های مناسب توریست قابل توجهی را به خود جلب نمی کند و برای سفر به تاجیکستان به صورت انفرادی گردشگران می بایست سختی های زیادی را متحمل شوند. به همین دلیل ژیوار از سال های پیش اقدام به برنامه ریزی و برگزاری تورهای گروهی به شهرهای مختلف تاجیکستان نموده است.

در عین حال با هماهنگی با کارگزارهای تاجیک این امکان به وجود آمده که گردشگرانی که قصد سفر به تاجیکستان را دارند کلیه خدمات مسافرتی از قبیل ویزا، اقامت و گشت برای آنها فراهم می شود. یکی از تورهای گروهی پیش رو به تاجیکستان تور نوروز 95 است. در تور نوروز 95 تاجیکستان ما از شهرهای دوشنبه، پنجیکنت و خجند است. ابتدا از تهران با پرواز تاجیک ایر به دوشنبه خواهیم رفت.  دو روزی را در دوشنبه خواهیم گذراند و از آثار تاریخی و توریستی آن دیدن خواهیم کرد سپس با ماشین های آفرود عازم خجند خواهیم شد.

 

سراسر مسیر چشم اندازه های بکر و صعبالعبور است. در پنجیکنت از دره زیبای استرافشان، هفتکول (هفت دریاچه) و مقبره رودکی دیدن خواهیم کرد و سپس به خجند می رسیم. و پس از بازدید از خجند با هواپیما به دوشنبه برمی گردیم. تور نوروز 95 تاجیکستان فرصت مناسبی خواهد بود تا علاوه بر تجربه یک سفر طبیعت گردی خارجی از مراسم عید نوروز و رقص و موسیقی محلی نیز لذت خواهیم برد. 

درباره تورهای طبیعت گردی خارجی ژیوار بیشتر بدانید