مکان: 
تاجیکستان و ازبکستان
نوع سفر: 
تور خارجی
تاریخ حرکت: 
1402/03/19
تاریخ برگشت: 
1402/03/26
درجه بندی سفر: 
آسان
ظرفیت: 
موجود
TMN 28,000,000.0 تومان 
1200 دلار + (150 دلار ویزا) + 24 میلیون بلیت هواپیما
-+

 در تور ازبکستان و تاجیکستان برای دیدار عموزاده های همزبانمان با ما همراه شوید

 

تور ازبکستان و تاجیکستان |سفر به آسیای میانه و گذر از جاده ابریشم|

برنامه سفر تور ازبکستان و تاجیکستان |سفر به آسیای میانه و گذر از جاده ابریشم| : روز اول: پرواز به تاشکند از تهران. رسیدن به تاشکند حوالی ظهر. گشت شهری شامل مجتمع حضرت امام و مسجد باراک خان، مسجد کوکلتاش ، بازار چهارسو و میدان امیر تیمور.اقامت در هتل.


روز دوم: حرکت به سمت سمرقند، نهار در راه، بازدید از میدان ریگستان قلب سمرقند (سه مدرسه) و مسجد و مجتمع بی بی خانم.آرامگاه گور امیر. اقامت در هتل. 


روز سوم: بازدید از مقبره شاه زند یادبود ابن عباس،بازدید از مسجد خضر. حرکت به سمت بخارا. رسیدن به بخارا بازدید از مجموعه لب حوض متشکل از مدرسه و خانقاه، مسجد و مناره کلان، بازار راه ابریشم. اقامت در بخارا.


روز چهارم: گشت شهری بخارا شامل مسجد و مدارس قدیمی، مدرسه چهارمنار، آرامگاه بهاالدین نقشبندی، ستاره ماه خاصه و مجموعه چهاربکر. اقامت در بخارا. 


روز پنجم: حرکت به سمت پنجکنت، عبور از مرز، بازدید از بازار و شهر تاریخی پنجکنت. موزه پنجکنت. اقامت در هتل.


روز ششم: حرکت از پنجکنت به سمت خجند، بازدید از آرامگاه رودکی و شهر پنج رود، شهر تاریخی استرفشان و بازار چاقو سازان، رسیدن به خجند، اقامت در خجند.


روز هفتم: بازدید از رود سیحون، مجسمه 22 متری لنین، بازار قدیمی خجند، مقبره کمال خجندی، غروب ترانسفر به مرز خجند و ازبکستان. شب رسیدن به تاشکند.


روز هشتم : تراسفر به فرودگاه تاشکند، پرواز به ایران و پایان تور ازبکستان و تاجیکستان.

 

ازبکستان کشوری است که زبان رسمی آن فارسی نیست اما مردم در برخی از شهرهای آن فارسی حرف می زنند ؛ ازبکستان در روزگاری نه چندان دور به سرزمین ایران تعلق داشت و تور ازبکستان، سفری هیجان انگیز خواهد بود .وقتی در کوچه های سمرقند و بخارا قدم می زنی فکر می کنی برگشته ای به ایران 100 سال پیش. البته مردم آنجا از ما خیلی آرام تر و با حوصله تر اند. با موسیقی عجین اند و از هر فرصتی برای رقص و طرب استفاده می کنند. در تور ازبکستان احساس می کردیم به خانه عموزاده هایمان رفته ایم. همه چیز برایمان آشنا بود: بناها، غذاها، چهره ها و از همه مهمتر کلمه ها.  زبان اول مردم ازبکستان ازبکی است، در تاشکند بیشتر مردم علاوه بر ازبکی روسی هم صحبت می کنند، اما در سمرقند و مخصوصا بخارا زبان دوم، فارسی است. البته خود ازبک­ها به فارسی می گویند تاجیکی. تا می فهمیدند ما فارسی حرف می زنیم با هیجان می پرسیدند: "تاجیکی گپ می زنی؟" 

 

غذا و پذایرایی: 

هفت وعده صبحانه، دو وعده ناهار، یک وعده شام

نوع اقامت: 

 

 

تاشکند هتل    Art Regency Hotel

سمرقند هتل Margiana Hotel

بخارا Komil Boutique Hotel

پنجکنت Penjikent Palace Hotel

خجند Deluxe Hotel

وسیله نقلیه: 
روز وسیله توضیح
1 هوایی  
2 زمینی  
بیمه مسئولیت مدنی
لباس: 
مناسب
کفش: 
مناسب
کیسه های خواب: 
نیاز ندارد
چراغ پیشانی: 
نیاز ندارد
کوله مناسب: 
چند روزه
کرم ضد آفتاب: 
لازم است
عینک آفتابی: 
لازم است
زیرانداز انفرادی: 
لازم نیست
داروهای انفرادی: 
لازم است
تور ویژه

سوالی دارید؟ بپرسید!